Vízszennyezési vádak miatt nyomoznak egy iPhone alkatrészgyár körül

Újabb vizsgálat árnyékolja be az Apple indiai terjeszkedését: hiába zárult le egy hatósági eljárás, a helyi egészségügyi szervek továbbra is vizsgálják a gazdák panaszait.

Újabb kellemetlen ügy került reflektorfénybe az Apple indiai beszállítói hálózatával kapcsolatban. Miközben az Apple egyre nagyobb hangsúlyt helyez arra, hogy gyártásának jelentős részét Kínán kívülre helyezze át, az egyik kulcsfontosságú partnerének számító Tata Electronics indiai üzeme ismét hatósági vizsgálatok célkeresztjébe került. Ezúttal nem csupán környezetvédelmi, hanem közegészségügyi aggályok miatt is nyomozás indult.

A vita középpontjában a dél-indiai Hosur városában működő üzem áll, amely 2021 óta gyárt különböző iPhone-alkatrészeket, köztük készülékházakat és hátlapokat. Az elmúlt hónapokban több környékbeli gazda is panaszt tett, azt állítva, hogy a gyárból származó szennyvíz beszivárgott a mezőgazdasági...

Tovább a teljes cikkhez a telefonguru.hu oldalon.