Nyugdíjazták az amerikai rendőrrobotot, miután semmit nem csinált
Egyelőre nem igazolódott, hogy a robotok képesek lehetnek kiváltani a rendőri jelenlétet.
Tíz hónap után nyugdíjazta az ohiói Dublin rendőrsége a DubBot nevű robotjárőrt, egy Knightscope K5 típusú biztonsági robotot - írja a 24.hu. A gépet egy parkolóház felügyeletére állították szolgálatba, ahol a bűnmegelőzést és a rendőrségi munkát segítette volna. A rendőrség szerint azonban a robot működése nem hozta a várt eredményeket, ezért megszüntették a kísérleti programot. A tíz hónap alatt nem kapcsolódott hozzá egyetlen letartóztatás, bírság vagy rendőri intézkedést igénylő eset sem.

forrás: Facebook.com/Vice
A DubBot 360 fokos kamerákkal, vészhívó gombbal és kétirányú kommunikációs rendszerrel volt felszerelve, célja pedig a közbiztonság javítása és az elrettentő jelenlét biztosítása volt. A rendőrség szóvivője szerint a technológia végül „nem felelt meg a műveleti igényeknek”, ezért a város...
