Nyugdíj: végre előre gondolkodunk, hogy miből fogunk megélni idős korunkban?

Több tízezren léptek be a nyugdíjpénztárakba egy év alatt, a nyugdíjbiztosítások és nyugdíj-előtakarékossági számlák növekedést mutatnak derül ki a BiztosDöntés elemzéséből.

2025 eleje óta azonban több mint ötvenezren csatlakoztak a nyugdíjpénztárakhoz, és nőtt a nyugdíj-előtakarékossági számlák (NYESZ) és az egészségbiztosítások száma is – írja a BiztosDöntés.hu az MNB adatai alapján.

A befektetési szolgáltatóknál vezetett nyugdíj-előtakarékossági számlák száma is dinamikusan, 8 százalékkal emelkedett egy év alatt, és meghaladta a 105 ezret. Eközben a számlákon kezelt vagyon 10,4 százalékkal, 645 milliárd forintra nőtt.

Ebben szerepet játszhat a szakértő szerint, hogy a kisbefektetők ezzel a konstrukcióval is mentesülhetnek a hozamot terhelő személyi jövedelemadó (kamatadó) és a szocho alól. Amihez ugyanakkor legalább tíz évig fenn kell tartani a számlát, és a tulajdonosnak jogosulttá...

Tovább a teljes cikkhez a hrportal.hu oldalon.