Nemzeti „vagyonkezelés”: több sebből vérzik a két és fél milliárd forintos kölcsön, vádat emelt az ü
A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt hat vádlottal szemben emelt vádat egy állami cég két és fél milliárd forintos kölcsöne kapcsán indult bűnügyben.
A vádirat szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. által alapított, kizárólagos állami tulajdonban lévő gazdasági társaság Igazgatóságának tagjai 2014 nyarán vagyonkezelési kötelezettségük megszegésével döntöttek egy 8 150 000 euró összegű kölcsönszerződés megkötéséről. A kölcsönt egy többségi állami tulajdonban lévő romániai cégnek nyújtották. Az Igazgatóság tagjai a kölcsönszerződés megkötésére vonatkozó előterjesztést a kora esti órákban kapták meg és arról másnap reggel 8 óráig döntöttek is, azt egyhangúlag támogatták – foglalja össze az „eseményeket” a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség közleménye.
A társaság azonban a vagyongazdálkodási stratégiája alapján nem adhatott...
