Megszűnik az üzemanyagok hatósági ára

Kapitány István: ahol lehet, ki kell vezetni Magyarországot a válságüzemmódból.

Az indoklás szerint a védett árként” emlegetett korlátozásra már nincs szükség, mivel a piaci ár folyamatosan esik és néhol már a hatósági ár alatt van. „Ahol lehet, ki kell vezetni Magyarországot a válságüzemmódból, itt az idő, hogy visszatérjen a normális működés, amennyiben a piaci feltételek erre lehetőséget adnak erre” – mondta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter a parlamenti vitában.

Az olajárak jelentősen csökkentek az elmúlt időszakban, és a hazai üzemanyagárak is a korábbi védett árszint alá kerültek. Június 23-án reggel a Mol töltőállomásain a 95-ös benzin literenként 578 forintba, a gázolaj pedig 597 forintba került – érvelt beszédében Kapitány István. (A „védett ár” a 95-ös benzin esetében 595 forint, a gázolaj esetében 615 forint literenként.)

A miniszter arról is beszélt, hogy változatlanul...

Tovább a teljes cikkhez az uzletem.hu oldalon.