Meddig tudnának megélni a magyarok, ha elveszítik a munkájukat?

A megtakarítással rendelkezők fele legfeljebb 3 hónapig tudná fenntartani magát a tartalékaiból, 21 százalékuk pedig maximum egy hónapig tudna megélni.

A lakosság 59 százalékának van valamennyi tartaléka, a megtakarítók fele tudja legfeljebb három hónapig biztosítani a megélhetését, ha elveszíti a jövedelmét. Minden ötödik esetében ez csak egy hónap, és mindössze 16%-nak van egy évnél hosszabb időre megtakarítása - idézi az economx a Provident Barométer reprezentatív felmérését. 

Nehezebb helyzetben: falvakban élők, nők, alacsonyan iskolázottak

A községekben élők mindössze 45 százaléka tud félretenni, míg a fővárosiak esetében ez 74 százalék, illetve a vármegyeszékhelyen és városban élők 60–62 százaléka tud megtakarítani. 

Az érettségivel nem rendelkező válaszadók mindössze egyharmada (33%) képes megtakarítani, miközben a felsőfokú végzettséggel rendelkezők több mint háromnegyede (76%)....

Tovább a teljes cikkhez a hrportal.hu oldalon.