Magyar Péter: kezdeményezik a köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásban bejelentette többek között, hogy kezdeményezik az Alaptörvény 17. módosítását, amelynek része lesz Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetése, az alkotmánybírók számára pedig korhatárt vezetnének be. A bejelentést néhány napos társadalmi vita követi a benyújtásig.

Az Alaptörvény 17. módosítása többek között tartalmazná a köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését, és az alkotmánybírók számára pedig korhatárt vezetne be.

Hétfőn a Parlamentben Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy kezdeményezik az Alaptörvény 17. módosítását, amelynek része lesz, Sulyok Tamás köztársasági elnöki megbízatásának megszüntetése.

A módosítás szerint a hatályba lépést követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik. Az indoklásban pedig az szerepel, hogy a köztársasági elnök működésével...

Tovább a teljes cikkhez a hrportal.hu oldalon.