Magyar Péter: home office az államigazgatásban a hőség miatt
Hétfőre és keddre home office-t rendeltek el az államigazgatásban, ahol ez lehetséges - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök a mai kormányzati sajtótájékoztatón.
A hőség következtében, június 29-30-ára, vagyis jövő héten hétfőre és keddre, az államigazgatásban home office-t rendelt el a kormány, ahol ez megoldható, írja a hvg a kormányzati sajtótájékoztatóról.
A miniszterelnök arra kérte az üzleti szférát is, hogy ők is fontolják meg, hogyan tudnának könnyíteni a munkavállalókon, és lehetőleg a kültéri munkavégzést ütemezzék át.
A tisztifőorvos figyelmeztetett, hogy 20 éve nem látott, tartós hőhullám jön a hétvégén és ez megterheli még az egészséges szervezetet is, pláne az időseket és a betegeket. Szombattól pedig harmadfokú hőségriasztás van érvényben, ahogy eről korábban már írtunk.
...
