Magyar Péter: alapvető cél, hogy Magyarország 2030 környékére teljesítse az euró bevezetésének felté
Kirjákosz Pjerakákisszal, az Eurócsoport elnökével találkozott Magyar Péter kormányfő és Kármán András pénzügyminiszter Budapesten. A megbeszéléséen elhangzott: a magyar gazdaság 2030 környékére fogja elérni az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket, a kormány pedig még idén benyújtja az Európai Uniónak a kormány az ország felülvizsgált középtávú költségvetési pályájának tervét.
Kiemelkedően magas az euró bevezetésének társadalmi támogatottsága
Az eurót használó országokat összefogó csoport elnökével, Kirjákosz Pjerakákisz görög pénzügyminiszterrel találkozott a magyar miniszterelnök és a pénzügyminiszter június 26-án Budapesten – számolt be a hivatalos kormányzati portál. A megbeszélés utáni tájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök elmondta, hogy az euró bevezetésének támogatottsága kiemelkedően magas Magyarországon. „Alapvető célunk, hogy 2030 környékére Magyarország teljesítse a maastrichti...
