Kkv: Az éves értékelés a legdrágább HR-illúzió

Magyarországon a legtöbb kisvállalatnál a teljesítménymenedzsment - ha egyáltalán van ilyen - ma is egyetlen, feszült eseményt jelent: az éves beszélgetést, amit vezető és munkatárs egyaránt csak túlélni szeretne. A kérdés nem az, szükség van-e teljesítménymenedzsmentre, hanem hogy hogyan lehet ezt egyszerűen, felesleges adminisztráció nélkül működtetni.

A legtöbb kkv-nál a teljesítménymenedzsment ma is egyetlen, feszült eseményt jelent: az éves beszélgetést, amit vezető és munkatárs egyaránt csak túlélni szeretne. Pedig lehetne jól is csinálni.

A V4-országok több mint 2000 szervezetét vizsgáló, kifejezetten kkv-kat is érintő nemzetközi kutatás szerint a cégek közel 40 százaléka semmilyen rendszeres teljesítménymenedzsmentet nem működtet. Ahol mégis van valamilyen rendszer, ott az esetek többségében az egyetlen célt szolgál: a béremelés igazolását. A következmény kiszámítható:...

Tovább a teljes cikkhez a hrportal.hu oldalon.