Kínai fejlesztők léptek fel az Apple ellen: trösztellenes vizsgálatot követelnek az App Store szabál

A fejlesztők szerint az Apple továbbra is túl magas jutalékokat számít fel, és indokolatlanul korlátozza a versenyt Kínában.

Újabb jelentős szabályozói nyomás nehezedhet az Apple-re, miután kínai alkalmazásfejlesztők egy csoportja hivatalos trösztellenes panaszt nyújtott be az ország versenyhatóságához. A 48 fejlesztőből álló kezdeményezés szerint az Apple visszaél piaci dominanciájával, és olyan feltételeket kényszerít a fejlesztőkre, amelyek szerintük indokolatlanul magas költségeket és versenyhátrányt eredményeznek.

A panaszt a kínai piacfelügyeleti hatóságnál nyújtották be, miközben egy nyílt levélben is részletesen ismertették kifogásaikat. A fejlesztők álláspontja szerint az Apple App Store rendszere továbbra is túlzott mértékű jutalékokat von el az alkalmazások és alkalmazáson belüli vásárlások után, miközben nem biztosít elegendő szabadságot az alternatív fizetési megoldások vagy...

Tovább a teljes cikkhez a telefonguru.hu oldalon.