Kapitány István: megnyílt az 1,5 milliárd eurós villamosenergiahálózat-fejlesztési pályázat
Elindul a másfél milliárd eurós fejlesztési program európai uniós forrásokból a magyar villamosenergia-hálózat korszerűsítésére és megerősítésére; a pályázat most nyílik meg – jelentette be Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
A beruházások csaknem 5000 megawattnyi új, elsősorban megújuló energiatermelő kapacitás előtt nyitják meg az utat – mondta el a közösségi oldalára feltett videóban Kapitány István.
A program részeként a háztartások energiafelhasználásának tudatosabb tervezését és nyomon követését segítő okosmérők telepítésére is lehetőség nyílik. A 2030-ig megvalósuló hálózatfejlesztésekkel jelentős lépést tesznek a magyar energiarendszer korszerűsítése, a hazai energiatermelés további diverzifikációja, valamint a tisztább, biztonságosabb és gazdaságosabb energiaellátás felé. Avillamosenergia szerepe évről évre nő, nem csak az ipari termelésben, hanem a közlekedésben,...
