Fontos béremelés az egészségügyben: az ápolók fizetésemelése prioritás
Krónikusan alulfinanszírozott a magyar egészségügy, de a következő időszakban évente akár 500 milliárd forinttal több érkezhet az ágazatba. Az idei plusz források jelentős részét az ápolói bérek emelésére fordítják annak érdekében, hogy enyhítsék a humánerőforrás-válságot, mondta Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter egy szakmai konferencián.
Krónikusan alulfinanszírozott a magyar egészségügy, de a következő években 500 milliárd forinttal több érkezhet az ágazatba. Az idei plusz források jelentős részét az ápolói bérek emelésére fordítják.
Magyarországon jelenleg a jelenleg a GDP 4,7 százalékát fordítják egészségügyi kiadásokra, miközben Európában ennek jellemzően a kétszerese jut erre a területre, vagyis a terület krónikusan alulfinanszírozott. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szerint azonban a következő években, évente akár 500 milliárd forinttal több forrás érkezhet...
