Büntetőügy lett a videózásból: minősített költségvetési csalás miatt emelt vádat az ügyészség

Egy ügyvezető és társa fiktív számlákkal akart jogosulatlanul adólevonást gyakorolni, és ezzel több mint egymilliárd forintot szerezni. Az ügyészség minősített költségvetési csalás kísérlete miatt emelt vádat velük szemben.

A vádirat lényege szerint az elkövető a társa segítségével próbált jogosulatlanul adólevonási jogot gyakorolni. A férfi 2021 novemberében két céget alapított, majd papíron az egyik társasága megbízta a másikat egy videósorozat elkészítésével, amit azonban a valóságban egy magánszemély végzett el, töredék áron. A cégvezető az általa képviselt két társaság közötti, 2021 decemberében kiállított, több mint ötmilliárd forintos megbízásról szóló fiktív számlák alapján az egyik cég nevében több mint egymilliárd forint általános forgalmi adót igényelt vissza az adóbevallásában – olvasható a Hajdú-Bihar Vármegyei Főügyészség közleményében.

Az adóhatóság a gyanús bevallás alapján...

Tovább a teljes cikkhez az uzletem.hu oldalon.