Béremelés: ennyit fognak keresni a pedagógusok

A kormányrendelet értelmében módosulnak a pedagógusi bérsávok is.

Mint a 24.hu írja, csütörtökön megjelent a pedagógusok béremeléséről szóló kormányrendelet, aminek részleteit a Magyar Közlönyben közzétett dokumentumban közölték. A kormány célja, hogy a pedagógusok átlagbére az EU-val kötött megállapodásnak megfelelően elérje a diplomás átlagbér 80 százalékát.

A rendelet értelmében a 2026. január 1-től megvalósult 10 százalékos emelésen felül további 0,4 százalékponttal emelik meg a pedagógusok bérét. Ezen felül a munkáltatónak a kormányrendelet szerint végrehajtott emelésen felül január 1-től visszamenőlegesen legalább 0,3 százalékponttal kell megemelnie a pedagógusok bérét, kivéve azokat, akik a gyakornok fokozatban szerepelnek.

Módosulnak a pedagógusi bérsávok is. A következő keretek közt állapíthatja meg a fizetéseket a munkáltató:

  • Pedagógus I. esetén 720 000 és 1 406 000 forint,...
Tovább a teljes cikkhez a hrportal.hu oldalon.