A Z generáció többet keres, mint az Y az ő korukban?

A Z generáció sok országban magasabb kezdőfizetéssel és kedvezőbb munkaerőpiaci helyzetben indult, mint az Y generáció tagjai annak idején - derül ki egy friss kutatásból.

A Z generáció tagjai több országban kedvezőbb bérhelyzetben kezdik pályafutásukat, mint korábban a milleniálok - írja a Telex a The Guardian cikke alapján. 

A Resolution Foundation nevű brit agytröszt felméréséből kiderül, hogy az 1997 és 2012 között születettek fizetései mérsékelten nőttek, ez pedig lényeges különbséget jelent ahhoz képest, ahogy a korábbi generáció tagjai beléptek a munka világába. A kutatás szerint az Y vagy millenniumi generáció volt az első, amely az idősebb generációkhoz képest alacsonyabb fizetést kapott. Ezt a kutatók azzal magyarázták, hogy ezeknek a dolgozóknak a 2008-as pénzügyi válság ideje körül indult a pályafutása.

A felmérés előzetese arra is rámutat, hogy azoknak, akik az 1990-es évek...

Tovább a teljes cikkhez a hrportal.hu oldalon.